Na rynku dostępna jest szeroki wybór odmian pomidorów malinowych do profesjonalnych i amatorskich uprawy pod osłonami.  Różnią się one masą i kształtem (kuliste, lekko spłaszczone, żebrowane, śliwkowe, bawole serce). Pomidory malinowe polecane są do szczepienia na podkładkach, które wzmacniają system korzeniowy odmiany i zwiększają wigor rośliny.

Zalecane jest nawożenia takie, jak dla innych odmian wielkoowocowych, dobre zaopatrzenie roślin w magnez i żelazo (nawożenie siarczanem magnezowym i chelatem żelaza).Odmiany malinowe są bardziej podatne na występowanie suchej zgnilizny wierzchołków owoców, związanej z niedoborem wapnia. Objawy na owocach, nie muszą wcale wynikać z braku tego składnika w pożywce i w podłożu, tylko z trudności w jego pobraniu przez roślinę. Może to mieć związek np. z blokowaniem pobierania wapnia przez inne pierwiastki. W takich sytuacjach można przeprowadzić oprysk roślin nawozem wapniowym, dostarczając ten pierwiastek bezpośrednio do liści, owoców i ich zawiązków. Właściwe odżywianie wapniem wpływa także na jędrność i trwałość pozbiorczą owoców.

Istotne jest traktowane pomidorów po zbiorze. Nie powinno się ich schładzać ani przechowywać w lodówce, ponieważ tracą wtedy walory smakowe i odżywcze.

Czytaj także: „Choroby nieinfekcyjne pomidora i papryki”

Pomidory malinowe zyskują popularność”